Bröllopsdag
Idag har jag varit gift med Marianne i 32 år och levt tillsammans under äktenskapsliknande förhållanden drygt ett halvt decennium före det. Dagen till ära skannar jag in några svartvita negativ från denna magiska händelse, så bilderna kan få ett digitalt liv och inte bara ligga undangömda i en pärm i garderoben.
Jag kan konstatera att mitt utseende förändrats mycket med åren speciellt när det gäller frisyr och hårfärg :) Marianne däremot är sig lik och har till och med sin hårfärg oförändrad och när hon ser bilderna undrar hon vem det var hon gifte sig med egentligen.
Det är inte lätt att minnas var och hur vi firat vår bröllopsdagar under alla dessa år men jag kommer ihåg att vi glömde bort den vid ett tillfälle ... det ska aldrig ske igen :)
nr 1
nr 2
nr 3
nr 4
Hej så länge … // Mats





Tack Danne. Ha det gott // Mats
Tack Bengt. Ha det gott // Mats
du är dej kanske inte fullt så lik om man jämför med profilbilden, men kul att få se.
Hälsningar Lena
Tack Lena. Tiden har haft större påverkan på mig mer än på Marianne :) Ha det gott // Mats
Tack Sören. Ha det gott // Mats
Tack Elisabeth. Ha det gott // Mats
Kärleken är det viktigaste vi har i livet. Ni verkar har vårdet den ömt.
Tack Tommy. Ja vi tycker båda att det är viktigt. Ha det gott // Mats