Annons

Problem med 7d

Produkter
(logga in för att koppla)

jannebacon

Medlem
När jag filmar med 7d tar det ca 10- 15 sek. innan bild och ljud slutar hacka. Kör med 60 mb/s kort och p- läget på kameran. 1080, 25 b s.
 
När jag filmar med 7d tar det ca 10- 15 sek. innan bild och ljud slutar hacka. Kör med 60 mb/s kort och p- läget på kameran. 1080, 25 b s.

Du skriver att du har problem när du filmar, men jag gissar att du menar att det är när du spelar upp filmen i en dator som felet uppstår.

Du har nog med största sannolikhet en dator som inte har tillräcklig prestanda för att spela upp Full-HD.
 
Som andra skrev är det troligast en klen dator som är problemet. Testa att kolla på filmen i kameran och se om det hackar då.
 
Hej! Vi ser att du kör med AdBlock. Vi förstår att man kan ogilla annonser men det är en viktig inkomstkälla för att driva denna sajt och täcka de kostnader vi har. Om du inte vill slå av Adblock för just Fotosidan så stöd oss gärna genom att till exempel köpa ett Plus-medlemskap.
ANNONS
Spara 5000 på Fujifilm GF-objektiv hos Götaplatsens Foto