Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 349 kr per år

Annons

Ta en testbild med AF-S 17-35 2.8

Produkter
(logga in för att koppla)

Rudie

Avslutat medlemskap
Skickade upp mitt Nikon AF-S 17-35 2.8 till Nikon för ett tag sedan för att fixa problemet att den inte har nån skärpa vid autofokus. Har skickat tillbaka den två gånger till sedan dess. Nu verkar det som de lyckats förbättra det lite men jag tycker fortfarande inte att den är så knivskarp som man skulle kunna tänka sig att ett objektiv i den klassen skulle vara.

Jag hade jättegärna velat att någon som har detta objektivet och en ca 6 mpixel kamera kan ta en bild i 17mm-läget och posta här eller maila till mig så att jag kan jämföra innan jag skickar upp skiten igen. Ta en JPG utan nån som helst uppskärpning direkkt i kameran.

Tack på förhand!
 
ANNONS
Köp TZ99 hos Götaplatsens Foto