Sony MPK-THC: Recensioner | Tester | Produktinfo | Prisjakt - Fotosidan

Annons
Recension / Test / Priser / Fakta

Sony MPK-THC


Summering

Undervattenshusen till Sony Cybershot DSC-T30, DSC-T10, DSC- T9. Bör köpa till rödfilter VF-MPTH2 om man dyker i tropiska vatten dvs där det finns bra naturligt ljus!



Betyg


(5/5)
(baserat på 1 recension)
Skriv en egen recension
Lägg in annons för denna produkt i Köp & sälj
Registrera som stulen/förlorad!

Mer info

Undervattenshusen till Sony Cybershot DSC-T30, DSC-T10, DSC- T9. Bör köpa till rödfilter VF-MPTH2 om man dyker i tropiska vatten dvs där det finns bra naturligt ljus!

Tillverkarens produktsida

Recensioner

Mats Jansson
2010-07-23 SOLstan
PLUS: Lättanvänd och bra grepp. 40 meters djup. Fungerar att manövrera med handskar och tar upp bra ljud även ovan vattenytan.
MINUS: Följde inte med o-ringsfett till denna men det behövs sällan byte av detta.

Har fotat en hel del med Sonys undervattenshus och det här fungerar lika bra som de andra. Blixten på denna kamera är liten vilket gör att man bör köpa till ett rödfilter så att man kan köra utan blixt i ljusa vatten.

Kundtjänst: Snabb service då jag strax efter köpet hittade en lös skruv i huset. Fick tillbaka huset på 3 dagar levererat till mitt hotell.

Köpt hos: The Laser, MBK, Bangkok

Pris: 2000

Forumdiskussioner

Det finns just nu inga diskussioner kopplade till denna produkt. Det kan ändå finnas diskussioner som går att hitta med sökfunktionen.

Till salu i Köp&Sälj

Det finns just nu inga publicerade radannonser med denna produkt.

Bilder tagna med produkten

Det finns just nu inga publicerade bilder med denna produkt.

Ägare

Medlem Lagd i kameraväska +
SOLstan 2010-07-23 16:03:14


Ser du något felaktig information? Kontakta oss och beskriv felet noga så skall vi kika på det.

ANNONS
Köp TZ99 hos Götaplatsens Foto