Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 349 kr per år

Annons

blixt och konverter till nikon ?

Produkter
(logga in för att koppla)

aitchh

Aktiv medlem
hej

jag hade tänkt mig köpa en blixt, så jag undrar om någon har YongNuo Speedlite YN460 ? eller om någon vet hur den är?
jag kan inte särskillt mycket om blixtar, så om någon förstår allt vad där står och om det funkar till lite porträtt, och lite sport tex skateboard.

http://fotofyndet.se/product_info.php?cPath=56&products_id=5393

och en Soligor Telekonverter DG AF 1,7x , funkar den med autofokus till nikon d40, när man har autofokus i objektivet? och förlorar man mycket ljus med den ?


mvh oscar
 
ANNONS
Köp Fujifilm GFX100S II hos Götaplatsens Foto