Merläsning
Test: DJI Mavic 4 Pro – kraftfull och mångsidig
Fotosidan testar
Plus
DJI Mavic 4 Pro är en kraftfull och mångsidig drönare för den som utför professionella uppdrag och för den som gör egna kreativa projekt. Det är en rejäl pjäs som är både större och tyngre än sin föregångare – men också med ny gimbal, bättre flygegenskaper och högre precision i tracking och hinderavkänning.
Läs mer...




























21 Kommentarer
Logga in för att kommentera
Verkar ha blivit fel länk till Alicia Swedenborg's blogg förresten. Tror att det ska vara /journal och inte /blog?
Hur som helst, marknadsför mig själv här
//
http://ljusavtryck.blogspot.com/
Klickade på din länk och blev bortblåst redan vid första inlägget. Tack.
Den dimper ner bland favoriter direkt.
Hamnade bland mina bokmärken direkt!
Otroligt många bilder som förmedlar känsla.
Tack. Du är duktig.
Kollade också in din blogg, och säger bara kort och gott: Wow!
Sarah vad uppfräschande. Jag gillar verkligen dina bilder.
Oj, alla fina kommentarer om min blogg här hade jag inte ens sett tidigare. Det såg arrogant ut. Tack allihop, två år senare!
det är inte så lätt att marknadsföra sig själv..
Men visst ja håller till här..
http://www.photosbyniklas.com
http://www.photosbyniklas.blogspot.com
Många bra tips.
Tack
...å här försöker en annan nå ut :)
www.subevent.se
http://ohmanphotography.com :)
http://www.maphoto.se/category/news/
//Ylva-Li www.kattografen.se
Det är också därför som yrkesfotograf inte behöver vara det ultimata målet som fotograf. Friheten är större som hobbyfotograf.
De mest framgångsrika yrkesfotograferna är de som med entusiasm tar de bilder som kunderna vill ha. Kunderna ligger sällan i framkant när det gäller bildspråk.
Jag kan personligen tycka att det är kul att utföra ett gott hantverk och göra kunden nöjd. Jag behöver inte uttrycka mig själv i varje bild.
Det är så jag tänker om mitt jobb, foto har jag valt att pyssla med av helt andra anledningar än att bli "framgångsrik". Jag tror till och med att jag skulle kunna tjäna en hacka på det om jag ville, men jag vill inte. Av samma anledning deltar jag aldrig i fototävlingar eller skickar in bilder till tidningar.
Samtidigt skulle man vilja se något om marknadsföringens grunder eftersom dessa gäller för alla kanalval och liksom är basen i all kommunikation.
Eller för att göra en liknelse: här talas det om hur du kör bil, men inte hur du kommer dit du ska.
Har köpt en egen domän och använder WP och är väldigt kass på att koda, så har ni tips på ett bra tema som funkar för att visa upp bilder så får ni gärna dela med er!
Varför jag inte vill ha "köpetema"är av en sådan simpel anledning att jag inte kan betala via maestro kort, då dom jag har testat inte godtar det.
Visst finns det några bra fria tema, men alltid kul att veta om det finns nån som är bättre/snyggare ju ;)
Man vill ju ha en så snygg portfolie som det går att få ;)
Hennes egen sida var betydligt snyggare :-)